Gönderen Konu: Saç dökülmem hakkında ne düşünüyorsunuz??  (Okunma sayısı 3232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
  • Forum Puanı: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Saç dökülmem hakkında ne düşünüyorsunuz??
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2019, 21:42:40 »
Doktorumla yeniden görüştüm az buz rusçam ile anlaşabiğimiz kadar kendisi d vitamini eksikliği ve dhtden şüphelendi kan değerleri bakıldı tekardan tahlil vs yaptırdım kepekte var şuan saçımda kalın bağırsakla ilgili birşey söyledi kepek için herşeye bakıldı kısaca d vitamini eksikliği çıktı baya eksik hemde kendisi verdiği ilaçların hepsini kullanınca saçlarımın tekrar düzeliceğini söylüyor ben pek ümitli değilim açıkcası kullanıcağım ilaçlar şöyle
-Nizoral şampuan %2 ketokonozal
-Glycine(anti stress tarzı bi ilaç)
-D vitamini teva
-minoxidil %10(günde 2 kere)
d vitamini bitirince tekrar değerlerine baktır dedi doktorum 2 ay sonra bende 2 aysonra önceki koyduğum resimli ile aynı mekanda aynı ışık altına resim atıcam gelişme olucakmı bakalım...
saç ektirme , saç ekimi sonuçları

Çevrimdışı Racing

• Administrator
  • *
  • Forum Puanı: 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 08 Şubat 2019, 17:07:34 »
Vitamin eksikliği saçı   Döker minoxidil genetik dökülme de kullanılan hepimizin yakından tanıdı bir ilaç faydasını göreceksin dir.

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 08 Şubat 2019, 19:07:08 »
minoxidil daha önce fayda etmişti bırakınca eskisinden kötü oldu bu minoxidil biraz kumar gibi çok iyi sonuçlar alanlar var etrafımda hatta adam azalta azalta tamamen kesmiş kullanmayı gayet iyi saçları bazılarında da kullanınca daha kötü oluyor bide anlamadığım nokta dht den dolayı saç dökülmesi yaşayanlar hayatı boyunca minoxidil kullansa saçları dökülmicek mi mantıksal olarak baktığında minoxidil çünkü kan dolaşımını sağlıyor

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
  • Forum Puanı: 41
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 08 Şubat 2019, 20:20:47 »
 dht damarları büzüştürüo saçı bir tek damardaki kan besler minoxidil damarları açıo.vitamin eksikliklerini gidermen sart eksiklik varken minoxidil fayda etmez

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 08 Şubat 2019, 21:42:08 »
aynen doktorda aynısını dedi 2 aylık ilaç verdi bitirince tekrar baktır dedi normal değere ulaştığından emin ol dedi

Çevrimdışı Ekstrem

• Fanatik Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Şubat 2019, 00:00:33 »
Hayatı boyunca derken genetik dökülme agresifliğine bağlı bir durum bu.

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 10 Şubat 2019, 02:19:55 »
ya ben bide şey sorucaktım şuan öyle ekstrem bir dökülmem yok baya baya azaldı minoxidil daha kötü yapar mı yada doktor günde 2 kere kullan dedi ben onu 1 kere yapsam mı acaba çünkü vitamin eksikliğide var ondan da kaynaklanıyor, mantıklımı sizce??

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Şubat 2019, 07:06:39 »
 minoxidili 1 kere kullanıpta sonuc alanlar var  2 kere daha iyidir tabi.ama 2 ile baslayıp sonra 1 dusurmek sonucuda dusuruyor.

Çevrimdışı Ekstrem

• Fanatik Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Şubat 2019, 08:51:21 »
Kendimde günde 2 veya 1 kullanmamın arasında bir fark göremedim ama bünyeden bünyeye değişebilir.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Şubat 2019, 17:58:41 »
 abi o daha çok baslarken onemli bastan gunde 1 baslayıp oyle devam etmeli o zaman

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Şubat 2019, 18:42:30 »
Günde 2 kez 3 fıs kullanıcam 5 değilde.2 şafak 1 vertex olmak üzere belki 3 ay sonra 1 ay ara verir tekrar başlarım duruma göre artık

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Şubat 2019, 19:34:20 »
 bence ya tek sefer normal şekilde kullan yada 2 sefer.az fısla 2 sefer pek mantıklı gelmiyor.basla ara verme dongulerde sabırlı ol saçlar bir iyi bir kötü olur zigzag bu iş .artan dht saldırısı olursa dht bloker eklemek zorunda kalırsın

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Şubat 2019, 20:14:36 »
anladım abi en mantıklısı ozaman en az 1 yıl kullanmak sabah akşam 5er fıs olarak

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Şubat 2019, 20:25:23 »
basla bırak saçı kel bırakıo en basın bin beterine gelio iş.nasıl kullanıcaksan oyle basla devam et.hep gunde 1 kullanıcaksan oyle basla 2 kullanıcaksan oyle basla 2 kullanınca 1 e dusurme sansın yok.bir ömür sart tansiyon hastaları ve 45 yas ustune yasak.bırakcaksan baslama.uretici firma 4 ay kullan işe yarıosa devam et diyor.3 ayda işe yarayıp yaramıyacağını belli eder.baslarda hızlı bir dokulme yapar o işe yarıyacağını gosterir.tepede etkili.etkisini arttırmak için retonik ve azelik asitle beraber kullanılır ama dermollerle kullansan bence oda iyi.dermoller gozenekleri açar.sorun minoxidilde ilacı aşağıya tasımak.deri ustnde kalıyor dermoller uygularsan gozenekler açılır bunu surdummu aşağı gider.1 lik sarı zgts dermoller iyidir

Çevrimiçi Whopper Jr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Şubat 2019, 21:43:35 »
anladım abi çok sağol bilgiler için kesinlikle üşendiğim için demedim gerekirse hayatın boyunca kullanırım sıkıntı değil sadece şuan 2-3 aydır dökülmem baya baya azaldığı için acaba gerek varmı minoxidile diye düşünmüştüm en azından vitamin ilacını bitirdikten sonra mı başlasan diye düşündüm çünkü ondan da kaynaklanıyor ama başlıcam daha önce de başladım 6 kullanıp bıraktım iyi sonuç aldım 2 sene önce kullandığım için tam hatırlamıyorum ama döngü olmamıştı diye hatırlıyorum ve çok erken ve iyi sonuç almıştım dökülme filanda yoktu kullandığım sürece bırakınca 3 ay sonra filan inanılmaz bir dökülme başladı elimle dokunduğum yer elimde kalıyordu duşta ağzıma burnuma saç giriyordu hep 3-4 ay böyle devam etti şuan baya baya azaldı özellikle duşta hatta bana günlük max 80-90 tel filan dökülüyor gibi geliyor ama kullanıcam başladım zaten 4-5 gün oldu