Gönderen Konu: iyi bir saç ekimi nasıl görünmeli  (Okunma sayısı 711 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ruhi Mücerret

• Moderator
  • *
  • Forum Puanı: 24
    • Profili Görüntüle
iyi bir saç ekimi nasıl görünmeli
« : 19 Şubat 2019, 23:34:32 »
Saç ekiminde başarı oranından bahsediyoruz; fakat burada bahsi geçen ‘’başarı’’ ifadesi tam olarak nedir? Bir saç ekimi neye göre başarılı veya başarısız olur? Başarılı bir saç ekiminin özellikleri şunlardır:

+ Ekilen saçların en az %90’ının tutması, sağlıklı bir şekilde çıkması ve ömürr boyu dökülmemesi gerekir.

+ Ön saç çizgisi ne çok geride ne de fazla önde olmalıdır. Fazla geride olması kel görünüme sahip olurken, çok önde olması ileriki yaşlarda doğal görünüme engel olmaktadır.

+ Ekim bölgesi seyrek kalmamalı, yeterli sıklık elde edilmelidir. Mevcut saçlar ile ekim bölgesi arasında belirgin bir sıklık farkı olursa estetik açıdan hoş olmaz.

+ Donör bölge aşırı seyreltilmemeli ve hırpalanmamalıdır.

+ Ekim bölgesinde veya donör bölgede kalıcı izler oluşmamalıdır.

+ Ekilen saçlar doğal bir görünüme sahip olmalı, belli bir düzen ve sıra içinde ekilmiş saçlardan uzak durulmalıdır.

+ Ön saç çizgisi düz bir hat yerine girintili çıkıntılı bir yapıda olmalı ki doğal olsun ve saç ekimi yapıldığını herkes anlamasın.

+ Saç köklerinin ekim açısı iyi ayarlanmalı, kanallar dik açı ile açıldığında saçlar da dik dik çıkacak ve çim adam görüntüsüne sebep olacaktır. Çok yatık açı ile ekildiği zaman ise saça istenen şekli vermek pek mümkün olmayacaktır.

altını s.d .com
saç ektirme , saç ekimi sonuçları
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2019, 23:38:34 Gönderen: Ruhi Mücerret »

Çevrimdışı musollini

• Usta Üye
  • Forum Puanı: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: iyi bir saç ekimi nasıl görünmeli
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2019, 14:03:33 »
İyi bir saç Ekimi, doğal bir sonuç için cm2 ye kaç greft ekilmeli ?

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
  • Forum Puanı: 41
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2019, 16:02:55 »
 yuzde 50nin altına duserse gozle gorulur saç dokulmesi olur.o bolgede kişide dokulmeden once kaç varsa onun yarısı ekilmeli.saç teli sayısı kişiden kişiye değişir.

Çevrimdışı Racing

• Administrator
  • *
  • Forum Puanı: 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2019, 19:54:14 »
Dökülmemiş bir bölgede Cm2 de saç 100-200 arası saç teli bulunur Emeklinin dediği gibi kişinin yarısı ekilirse göze batmaz ve ekilmeyen bölgeyle uyum sağlanır ülkemizde greft ortalamaları genelde 2-2,50 arası görüyorum yani 50 greft ile Greft ortalaması 2 veya az üstü olsa 100 tel eldelir fireyle beraber bu dar alanda ve ön hattın az gerisinde mümkün (ön hat mecbur doğallık için tekli ekilir) ama geniş alanda bu kadar donör olmayacağı için daha gerilerde Greft sayısı düşer mecburen işte bu yüzden ikinci hatta üçüncü ekim gerekir diyoruz geniş alanlarda.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2019, 19:55:48 Gönderen: Racing »

Çevrimdışı Ekstrem

• Fanatik Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2019, 23:48:02 »
Saçlı bölgenin yarısı kelliği rahat kapatır buna hissedilen yoğunluk denir. Yanlız frontelin girintili ve çıkıntılı daha doğal kısmına katılmıyorum çünkü görür görmez  ekim olduğunu ordan çözebiliyorum çünkü insanın doğal hali böyle değil.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2019, 10:05:38 Gönderen: Ekstrem »

Çevrimdışı oglcnakts

• Yeni Üye
  • *
  • Forum Puanı: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2019, 09:57:43 »
cok korkularim var son iki aydir yuzum gulmuyor saclarimdan dolayi

Çevrimdışı Ekstrem

• Fanatik Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2019, 10:08:58 »
Forumda tedavi yöntemleri var bunlarla dökülmeni durdur önce, sonrası İçin iyi bir ekimci araştır. Her söze her resimlere Videolara kanma sonra yüzün gülmeye başlar.

Çevrimdışı bilgebay1910

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2019, 19:25:17 »
Merhabalar ismim Muzaffer. Şarkıcıyım ve saçlarımdan çok rahatsızdım. Saç ektirebileceğim biryer arıyordum ve internette karşıma Mega Hairtrans Çıktı. Arayıp detaylı bilgi almak istedim ve görüşmek için Türkiye’ye geldim. Saç ekimim 2016 yılında yapıldı ve şuan çok memnunum. Muhteşem bir değişim yaşadım arkadaşlar. Yeni görüntüm hem zihinsel olarak hemde fiziksel olarak beni değiştirdi. Saç ekimi yaptıracak arkadaşlara öneririm, pişman olmazsınız.

Çevrimdışı Ruhi Mücerret

• Moderator
  • *
  • Forum Puanı: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2019, 23:08:33 »
sürecinizi paylaşın konu açıp teşekkürler

Çevrimdışı vldmrt12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2019, 19:35:08 »
Yaklaşık 1 sene önce Saç ekimimi Mega Hairtrans’ta yaptırdım. Mega Hairtrans’ı çok önceden beri takip ediyordum. Mega Hairtrans’a saç ektirmiş biriyle görüştüm. Memnun kalacağımı, güvenebileceğimi ve iyi bir sonuç alacağımı söyledi. Bende bunun üzerine randevu alıp Türkiye ye geldim. Saç ekimim yapılırken herhangi bir ağrı veya kanama olmadı. Günlük yaşantıma devam ettim. Bana söylenenleri harfi harfine uyguladım ve şuan gerçekten memnunum saçlarım istediğim gibi görünüyor. Resimlerimi aşağı bırakıcam arkadaşlar oradan bakabilirsiniz değişimime.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2019, 19:52:20 »
 konu açıp daha net resimlerle arkadaslara yardımcı olabilirsin

Çevrimdışı Mert

• Kıdemli Üye
  • Forum Puanı: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2019, 20:06:58 »
Saç ekimi sürecini konu açıp başka resimlerde varsa iyi olur

Çevrimdışı Racing

• Administrator
  • *
  • Forum Puanı: 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2019, 20:48:17 »
Saç ekimi sonuçları bölümünde konunuzu açın tek çatı altına toplayalım fotoğrafları.

Çevrimdışı mehmetçlşkn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Eylül 2019, 16:52:05 »
Selamlar. Mehmet ben 11 ay önce ben de Mega Hairtrans’ta saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldım. Saçlarım azalmıştı ve görüntüm beni rahatsız ediyordu. Mega Hairtrans çıktı karşıma tavsiyeler üzerine. Saç ekimim kanamasız, ağrısız ve hızlı bir şekilde gerçekleşti. Aşağı resimlerimi ekleyeceğim. Saç ekimi yaptıracak arkadaşlara önerebilirim.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2019, 18:25:54 »
 şu ışık altındaki resimler o kadar aydınlatıcı olduki tüm arkadaslarımızın boyle guneste ışıkta resimlerini bekliyoruz