Anket

Sizce nasıl ekimci

Ekimlerini basarılı buluyorum
14 (93.3%)
Ekimlerini basarısız buluyorum
0 (0%)
Bazen iyi bazen kotu ekiyor
1 (6.7%)

Toplam Oy Verenler: 15

Gönderen Konu: Dr. Muttalip KESER  (Okunma sayısı 5954 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
  • Forum Puanı: 41
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dr. Muttalip KESER
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2018, 11:00:53 »
biri çıkmadı dedi onun diğeride çok atıp tutuodu sustu baska ekimci aramaya basladı memnunmusunuz deyince konustu memnunum falan diyorduda biz sorunca yarım ağız deyip bize baska ekimci soruyordu ektirdiğinde çoşmuştu 6 ay sonra fotolar şu bu aşka gelmişti sonra baska ekimci aramaya basladı.ilk arkadasta diğer yerler çok sıktı o kadarmı bekledi acaba sıklığı bilmiom  sonra gene kesere ektirdi galiba gene memnun kalmadı yurt dısından rohani nickli arkadastı sanırım eski sitelerde
saç ektirme , saç ekimi sonuçları

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2018, 11:09:14 »
üstadım resimleride paylaşırsanız iyi olur .sitelerde en yaslı bendim 38. benden aldınız bu unvanı):genclerin tecrubeye ihtiyacları var

Çevrimdışı çorfi

• Kıdemli Üye
  • Forum Puanı: 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Nisan 2018, 11:21:57 »
Kaya abi,

Operasyonu birkaç günde yapıyor ama günde bir hastaya ne kadar zaman harcıyor? Aslında sormak istediğim o kadar uzun süre anestezik ile nasıl duruyorsunuz? Bir de kesim ve alım işlemlerini nasıl yapıyor? Yani bir kök kes-ek, bir daha şeklinde mi ekiyor? Başka bir stilde mi?

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
  • Forum Puanı: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Nisan 2018, 11:22:25 »
Iphone’dan koymaya calistim, olmadi. Jpeg dosyasini kabul etmiyor sistem. Gece 1’i gecti saat burda. Yapabilirsem birazdan bilgisayar uzerinden deneyecegim. Olmadi yarin artik.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Nisan 2018, 11:31:19 »
bir ara atarsın üstad

Çevrimdışı çorfi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Nisan 2018, 11:34:18 »
Iphone’dan koymaya calistim, olmadi. Jpeg dosyasini kabul etmiyor sistem. Gece 1’i gecti saat burda. Yapabilirsem birazdan bilgisayar uzerinden deneyecegim. Olmadi yarin artik.

Dosya türünden değil, boyuttan dolayı hata veriyor. O yüzden bazen mesajları bölmek gerekiyor. Hem tek başına imaj büyüklüğünde hem de toplam post büyüklüğünde sınır var ama orada yazdığı gibi 10_000 kb değil, daha düşük bence.

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Nisan 2018, 12:02:24 »
Sacsiz alana ekimdir

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Nisan 2018, 12:04:03 »

Dosya türünden değil, boyuttan dolayı hata veriyor. O yüzden bazen mesajları bölmek gerekiyor. Hem tek başına imaj büyüklüğünde hem de toplam post büyüklüğünde sınır var ama orada yazdığı gibi 10_000 kb değil, daha düşük bence.

Dosya turuymus. Toplamda 9 kusur Mb upload ettim, sikinti olmadi.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Nisan 2018, 12:07:25 »
kalın çalışmış yakın cekiminde etkisi olabilir biraz daha uzaktan nasıl duruo

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Nisan 2018, 12:35:20 »
Kaya abi,

Operasyonu birkaç günde yapıyor ama günde bir hastaya ne kadar zaman harcıyor? Aslında sormak istediğim o kadar uzun süre anestezik ile nasıl duruyorsunuz? Bir de kesim ve alım işlemlerini nasıl yapıyor? Yani bir kök kes-ek, bir daha şeklinde mi ekiyor? Başka bir stilde mi?

Bir hastaya bir seansta 3-4 saat arasi zaman harciyor. 1.5-2 saat alim, 1.5-2 saat ekim. Gunde iki hasta (sabah ve ogleden sonra) aliyor.

Ikinci sorunu dogru anladiysam eger; hergun lokal anastezi yapiyor ve etkisi 7-8 saat suruyor. Yani her seansta (hergun) tekrar anastezi yapiyor.

Kesim islemi kendi tasarladigi ve Amerika'da yaptirdigi punch'larla oluyor. Normal silindirik yapidaki bir punch'in benzeri ama agiz kismi farkli. Bir testerinin agzini dusun, zikzakli. Onu bir uctan diger ucuna birlestirip cember olusturdugunu dusun. O kisim punch'in agzi oluyor. Yani ucu zikzakli (girintili cikintili) kesici bir silindir gibi. Guzelligi surda: dondurerek girmiyor deriye, tek bir basimla kesiyor deriyi koke kadar. Donerek girmedigi icin, deride olusturdugu travma/kanama minimal oluyor. Bu nedenle ve gunde max 500-600 greft alindigi icin donor 1 haftada kendini topluyor.

Hoca kokleri keserken yanindaki hemsire kesilen kokleri cikartip ikinci hemsireye veriyor. Ikinci hemsire tekli, ikili ve uclu olmak uzere dizilimi yapiyor. Uc ve ustu olanlar ucluler bolumunde oluyor.

Alim bittikten sonra 15 dakika ara veriliyor. Aradan sonra ekime geciliyor.

Ekim esnasinda delikleri igne ucuyla aciyor hoca; bildigin enjektor ucu. Deligi acmadan once hemsireden ne tur kok istedigini belirtiyor. Hemsire koku alip hazir ettiginde hoca deligi aciyor ve acar acmaz hazirdaki koku delige yerlestiriyor. Bu sekil ekim birden cok avantaj sagliyor. Kanal acildigi andan 1-2 saniye sonra kok yerlestirildigi icin kanama minimal oluyor. Kanala yerlesen kok kilcal damarlarin acilan uclarina press yapmis oluyor. Cikmaya calisan kan koku sikistirip daha saglam yerlesmesine neden oluyor ve etrafindaki boslugu da sivar edasiyla doldurup kokun kanala yapismasina sagliyor. Acilan delige kan dolmadan kok yerlestirildigi icin de kokun kan ve pihtidan dolayi maruz kalacagi baski/direnc hemen hemen sifir oluyor. Bu da greftin zarar gormeden, kirilmadan, katlanmadan ekilmesine izin veriyor.

Diger tarz ekimlerde, butun kanallar acildiktan sonra kok yerlestirilmeye baslaniliyor. Aradan gecen zamanda kan ve pihti acilan delikleri doldurup kok girisini zor hale getiriyor. Bu da kokun kanala girerken daha fazla travmaya maruz kalmasina yol aciyor. Yani fire ihtimali artiyor. Koray Hoca bundan dolayi Keep teknigini gelistirdi. Keep, kanala girecek kokun onunu aciyor, temizliyor.

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Nisan 2018, 12:43:30 »
kalın çalışmış yakın cekiminde etkisi olabilir biraz daha uzaktan nasıl duruo

Ozellikle yakin cekim yaptim, ekimin sikligi konusunda net bilginiz olsun diye.

Kalin calismak ne demek?

Diger foruma erisiminiz varsa orada bol bol resmim var. Yoksa buraya da birkac tane koyarim.

Yakindan ve uzaktan gayet dogal gorunuyor.

Çevrimdışı emeklikel

• Moderator
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Nisan 2018, 13:10:18 »
kalın iğnelerle ekmiş ben onlerde daha ince iğneyle daha ince grfetler istiom diğer yerlere giremiom attılar:)uzaktan 1 2 resim olursa ii olurdu

Çevrimdışı çorfi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Nisan 2018, 14:50:57 »
Abi detaylı yanıtın için teşekkürler. Cerrahi detayları hocadan mı öğrendin?

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Nisan 2018, 20:00:55 »
Abi detaylı yanıtın için teşekkürler. Cerrahi detayları hocadan mı öğrendin?

Rica ederim. Evet, cerrahi detaylari hocadan ogrendim.

Çevrimdışı Kaya

• Usta Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Nisan 2018, 20:10:16 »
kalın iğnelerle ekmiş ben onlerde daha ince iğneyle daha ince grfetler istiom diğer yerlere giremiom attılar:)uzaktan 1 2 resim olursa ii olurdu
Eger yanilmiyorsam igne kalinligi hep ayni. Varsa da farkli kalinliktaki igneleri ben gormedim. Ote yandan benim hem cok fazla coklu kokum var, hem sac tellerim kalin. Daha ince igneyle sonuc nasil olurdu bilemiyorum.

Bugun resim eklemeye calisirim.

404 Not Found

Not Found

The requested URL /b/index.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.